Ustawa antysmogowa dla gmin wokół Krakowa – zobacz!

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Ustawa antysmogowa dla gmin wokół Krakowa potrzebna od zaraz…

 

To tzw. obwarzanek miejscowości znajdujących się dookoła Krakowa. Kraków robi co może, żeby w mieście jakość powietrza poprawiła się. Do tej pory wymieniono bardzo dużo palenisk węglowych. Zostało jeszcze ok. 4 tys. sztuk starych pieców oraz palenisk do wymiany.

 

Smog w Krakowie

 

Kraków od zawsze był utożsamiany ze smogiem. Prawie każdy słyszał o krakowskim smogu. Niestety z map, gdzie są zainstalowane czujniki jakości powietrza można znaleźć dowody czarno na białym.

Zobaczcie jak wygląda Kraków oraz wszystko co znajduje się dookoła. Nawet jakby Kraków dwoił się i troił, to nie będzie w stanie poprawić jakości powietrza w mieście.

NIESTETY samodzielnie jest to niewykonalne, ponieważ znajduje się w kleszczach wsi, które go trują. Schemat jest praktycznie zawsze taki sam. Powietrze w Krakowie jest dobre, jednak po paru godzinach napływa mocno zanieczyszczone powietrze w okolicznych wsi (bordowy kolor na mapach).

Zobaczcie na mapę jak to wygląda. Godzina 21:00 w dniu 24.11.2018 ( czyli w zasadzie na początku sezonu smogowego). Jakie już notujemy stężenia pyłów zawieszonych !!!

 

Smog Kraków

 

A poniżej wskazania czujników jakości powietrza w poszczególnych miejscowościach dookoła Krakowa:

 

Smog w gminach dookoła Krakowa

 

A to tylko przedsmak tego co nas czeka jak w pełni zacznie się sezon smogowy. Temperatury jeszcze są dodatnie!

 

Migrujące zanieczyszczone powietrze nie zna żadnych granic. Jeżeli zanieczyszczony jest tak duży obszar to w Krakowie możemy tylko pomarzyć o świeżym powietrzu!

Kolejna mapa na przykładzie Myślenic znajdujących się od Krakowa około 30 km. Miejscowość położona wśród lasów, z dala od miejskich zanieczyszczeń. Pewnie znajdą się obrońcy pieców węglowych i powiedzą, że to przez samochody… Tak późnym wieczorem mieszkańcy wyjechali na ulice i smrodzą na potęgę…

 

Smog w Myślenicach

 

Poniżej wskazania z czujników jakości powietrza na poszczególnych ulicach w samym centrum Myślenic:

 

Smog w Myślenicach

Źródło: Mapy Airly z dnia 24.11.2018, godzina 21:00

 

Wnioski są raczej oczywiste:

 

 O świeżym powietrzu w Krakowie możemy sobie tylko pomarzyć, ponieważ wieś smogu nie dostrzega. 

 

Idź na wieś i zapytaj o smog:

  • Panie jaki smog?

  • To jakiś wymysł!

  • U nas powietrze jest czyste…

 

Może zainteresować Cię również:

 

 

Udostępnij proszę swoim znajomym.