Laser Egg vs Netatmo – stacja pogodowa – wybierz komfort w domu

Udostępnij proszę swoim znajomym.

W pomieszczeniach zamkniętych spędzamy aż 80% czasu w swoim życiu! Wiele dolegliwości takich jak: rozdrażnienie, drapanie w gardle, bóle głowy, oczu, zmęczenie oraz obniżenie koncentracji bierze się właśnie ze złej jakości powietrza w pomieszczeniach.

Często te dolegliwości mogą być przez nas bagatelizowane, ale w dłuższym terminie mogą spowodować poważne problemy zdrowotne. Poprzez kształtowanie naszej świadomości, możemy postarać się zmieniać nasze codzienne nawyki i znacznie dłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz zdrowiem.

Określenia składające się na jakość powietrza, takie jak syndrom chorego budynku (SBS) oraz lotne związki organiczne (VOC), są już dawno rozpoznane w społeczeństwach i krajach rozwiniętych.

Pierwsze zagadnienia związane z tymi określeniami, były już rozpoznane na początku lat 60-tych. Niestety w Polsce te określenia zaczęły się dopiero powoli przebijać do świadomości społecznej, przy okazji tematu smogu.

Stacja pogodowa w naszym domu zapewni komfort samopoczucia oraz zdrowie. Spośród wszystkich warunków panujących w naszych mieszkaniach, największy wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie mają:

  • Jakość powietrza
  • Temperatura powietrza
  • Wilgotność powietrza
Istnieją na rynku urządzenia elektroniczne, dzięki którym bez problemu możemy mierzyć wszystkie trzy powyższe parametry i to w dodatku zdalnie. Wystarczy tylko zainstalować bezpłatną aplikację w swoim smartfonie i wszystkie parametry masz zawsze pod stałą kontrolą.

 

Czy czujnik jakości powietrza Laser Egg może być również stacją pogodową? TAK!

 

Podstawowym zadaniem czujnika Laser Egg jest pomiar zawartości pyłów PM2.5 w powietrzu. Pomiar jest bardzo dokładny, ponieważ jest wykonywany za pomocą lasera. Miernik ma bardzo ładny i nowoczesny “design”.

W sezonie smogowym na pewno bardzo nam się przyda. Ale większość ludzi myśli, że tylko w sezonie jesienno-zimowym można wykorzystać taki miernik. Otóż wcale nie!

Miernik oprócz pomiaru smogu, mierzy również temperaturę oraz wilgotność powietrza. Można zatem stwierdzić, że może być bardzo użyteczną stacją pogodową WiFi w naszym domu.

Dzięki miernikowi Laser Egg zapewnisz sobie komfort w domu.

 

Laser Egg 2 | Kaiterra | Czujnik PM2.5 | Czujnik jakości powietrza

 

Lotne związki organiczne (VOC, LZO, TVOC) – nowy niebezpieczny składnik jakości powietrza w Twoim domu!

 

Gdy myślimy o jakości powietrza w naszych domach, to na pierwszą myśl przychodzi nam smog w okresie jesienno-zimowym. Niestety poza smogiem (pyłami PM2.5 i PM10) mamy również inne niebezpieczne związki, które są wydzielane przez cały rok.

Monitoruj jeszcze dodatkowo lotne związki organiczne w swoim domu z miernikiem Laser Egg 2+ TVOC.

 

Laser Egg 2+ | Pomiar VOC | Czujnik jakości powietrza PM2.5 | WiFi

 

Chcesz się dowiedzieć znacznie więcej na temat szkodliwych związków organicznych występujących w naszych domach i mieszkaniach to przeczytaj nasz obszerny artykuł na ten temat:

 

Co oznacza skrót: LZO lub VOC? – Lotne związki organiczne

 

Jak sami widzicie czujnik jakości powietrza Laser Egg z powodzeniem możecie wykorzystać jako w pełni funkcjonalną domową stację pogodową WiFi.

Macie do wyboru aż dwa modele: Laser Egg 2 oraz Laser Egg 2+ z dodatkowym czujnikiem lotnych związków organicznych TVOC.

 

Profesjonalna stacja pogodowa WiFi – Netatmo Weather Station

 

Czy stacja pogodowa może być pięknie zaprojektowana, funkcjonalna i dodatkowo mierzyć bardzo dokładnie? Zdecydowanie TAK!

Udało się to francuskiej firmie Netatmo, która została założona w 2011 roku. Szybko została zauważona na rynku konsumenckim i przejęta w 2018 roku przez firmę Legrand – producenta osprzętu elektrotechnicznego.
Legrand przejmując Netatmo, której akcjonariuszem był od paru lat chce znacznie szybciej stworzyć prawdziwy funkcjonalny “smart home”.

W internecie pojawiają się komentarze, że stacja jest droga. Jak na warunki polskie, nie jest tania, ale oferuje coś znacznie więcej niż stacje pogodowe oferowane na rynku.

To produkt bardzo dobrze wykonany pod względem designu, możliwości technicznych. Stacja Netatmo jest wykonana na częściach najlepszych producentów na rynku, dzięki temu posłuży nam wiele lat. Francuzi przykładają bardzo dużą wagę do jakości produktu, dlatego Netatmo jest dopracowane w każdym, nawet najdrobniejszym detalu.

Opinie Klientów na temat Netatmo

 

Przy okazji różnych zakupów przez Klientów w naszym sklepie, rozmawiam z osobami, które są “szczęśliwymi posiadaczami” Netatmo. Wszyscy mówią, że warto było kupić stację pogodową Netatmo. Ja również się do nich zaliczam, bo prywatnie również użytkuje Netatmo.

Dzięki stacji pogodowej Netatmo Weather Station możesz w pełni zdalnie mieć podgląd, co dzieje się w Twoim domu.

Dla mnie pod pojęciem “inteligentny dom” muszą się kryć urządzenia najbardziej przyjazne i niezbędne dla użytkownika. Takie, które wspomagają nas w codziennym użytkowaniu domu. Nie kolejne gadżety, które mają włączać/wyłączać zdalnie żarówki czy toster z grzankami…

Producenci często pokazują nam “przerysowane obrazy” w stylu, że wszystko dzieje się automatycznie, a Ty po pracy możesz zając się tylko przyjemnościami, bo przecież pralka z dostępem WiFi zrobi za Ciebie pranie, kuchenka przygotuje Ci jedzenie, a lodówka sama zdalnie zrobi zakupy za Ciebie itd. -;)

Fajnie by było, ale tak nie jest…

 

 

Dzisiaj jakość powietrza w naszych domach nabiera zupełnie innego znaczenia. Coraz więcej użytkowników zaczyna postrzegać, że słaba jakość powietrza wpływa na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Urządzenia takie jak czujnik smogu, oczyszczacz powietrza, rekuperator czy stacja pogodowa, zaczynają stawać się coraz bardziej poszukiwanymi produktami na rynku. Kiedyś zmywarka w kuchni była produktem, na który mogli sobie pozwolić nieliczni. Dzisiaj to już standard.

Tak samo będzie, że stacjami pogodowymi oraz czujnikami kontrolującymi jakość powietrza w naszych domach. Dodatkowe czujniki zewnętrzne  będą wspomagały nasz domowy ekosystem pomiaru jakości powietrza.

Myślę, że ogromnym i największym plusem tego typu urządzeń jest to, że dzięki nim otwierają się nam oczy na wiele czynników odnoszących się do naszego komfortu, samopoczucia oraz zdrowia.

 

Dom | Pogoda – bezprzewodowa stacja pogodowa NETATMO

 

NETATMO | Stacja pogodowa | WiFi – Netatmo Weather Station

 

Mogą zainteresować Cię również:

 

 

 

 

 

 

Udostępnij proszę swoim znajomym.