Jak wybrać oczyszczacz powietrza? Nawilżacz powietrza – NIE dziękuje!

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

 

Dla wielu z Was temat rzeka, bo jak tu coś wybrać dobrego. Na rynku jest cała masa oczyszczaczy powietrza różnych firm i każda mówi, że jest najlepsza. Trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie do czego służy oczyszczacz powietrza?

 

Podstawową funkcją oczyszczacza powietrza jest filtracja powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje.

 

Zatem najważniejszym elementem oczyszczacza jest filtr lub zespół filtrów. Niestety nie da się kupić taniego oczyszczacza powietrza z dobrym filtrem. Im droższy oczyszczacz tym większa powierzchnia filtru i lepszy współczynnik wymiany (oczyszczania) powietrza. Inne bajery w oczyszczaczu nie pomogą jak mamy małą powierzchnię filtru. Dlatego trzeba kupować mądrze oczyszczacz powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza Winix U450 – zalecany dla pomieszczeń do 96 m2.

 

Prawdziwy “pożeracz smogu” niesamowicie wydajne urządzenie z dużą powierzchnią filtrów. Przepływ powietrza: 492 (m3/h). 

 

Oczyszczacz powietrza Winix U450 (96 m2)

 

Oczyszczacz powietrza Winix HR1000 WiFi – pełna zdalna kontrola pracy WiFi na smartfonie ( iOS, Android). Przepływ powietrza: 480 (m3/h). 

 

Oczyszczacz powietrza Winix HR1000 WiFi – sterowanie smartfonem

 

Oczyszczacz powietrza Winix U300– propozycja do mieszkań, dobra wydajność i cena. Filtr HEPA H13. Pilot zdalnego sterowania. Przepływ powietrza: 330 [m3/h].

 

Oczyszczacz powietrza WINIX U300 (66 m2)

 

Jak wybrać nawilżacz powietrza?

Jestem stanowczym przeciwnikiem urządzenia combo 2w1, czyli oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania.

W naszym klimacie praktycznie 3/4 roku mamy zimno i wilgotno. Nie potrzebujemy dodatkowo źródła wilgoci w postaci nawilżacza powietrza. Potwierdzają to również liczne rozmowy z naszymi Klientami, którzy kupując u nas czujniki jakości powietrza opowiadali jak dali się złapać w pułapkę: oczyszczacz z nawilżaczem powietrza.

Jeżeli ktoś już kupił takie urządzenie to musi bardzo dbać o nawilżacz powietrza, przede wszystkim używać regularnie, ponieważ stojąca woda zaczyna się psuć i filtr nie da się tak łatwo wyczyścić. Zapach w domu również nieprzyjemny, jak namnożą się tam bakterie i puścimy sobie nawilżanie.

Tak jak wspominałem powyżej – jestem zdecydowanym przeciwnikiem nawilżacza powietrza, ponieważ może w naszym mieszkaniu wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Nie dajcie się złapać właśnie na te wszystkie bajery, które Wam próbuje się wmówić jak kupujecie oczyszczacz powietrza.

 

Nawilżanie w powietrzu można zdecydowanie poprawić domowymi sposobami.

 

Przeczytaj także:

Udostępnij proszę swoim znajomym.