Jak walczyć ze smogiem w domu? Sposoby na smog [INFOGRAFIKA]

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Smog w domu!

Nie panikuj, ponieważ możesz coś z tym zrobić we własnym zakresie. Na zewnątrz już tak łatwo nie jest z ochroną, bo pozostaje noszenie maski antysmogowej lub unikanie wychodzenia w najbardziej zanieczyszczone dni.

W domu możesz ograniczyć smog kupując dobry oczyszczacz powietrza. Tylko nie taki z rankingu oczyszczaczy powietrza, ponieważ nie są miarodajne i ograniczają się do wyłącznie do promowania produktów konkretnych producentów.

 

Wiele osób mówi, że wybór to czarna magia, bo nie wie na co ma zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza.

 

Wystarczy przed zakupem przeanalizować trzy zasadniczo najważniejsze kwestie:

 

  • jaki filtr posiada oczyszczacz powietrza?

  • na jaką powierzchnię przeznaczony jest oczyszczacz powietrza?

  • CADR ( wskaźnik czystości dostarczonego powietrza) – CADR pokazuje, ile czystego powietrza trafia w ciągu 1h do pomieszczenia, wyrażona w m3/h. Im wyższy tym CADR tym oczywiście lepiej filtruje oczyszczacz powietrza.

 

Jak walczyć ze smogiem w domu?

Aby w pełni walczyć ze smogiem w mieszkaniu najlepiej być wyposażony w czujnik jakości powietrza. Najlepiej czujnik wykorzystujący laserową metodę pomiaru PM2.5 lub PM10) oraz dobrej klasy oczyszczacz powietrza.

Domowy czujnik smogu jako samodzielne urządzenia doskonale kontroluje pracę oczyszczacza powietrza. Dzięki jego wskazaniom wiecie jakie są stężenia pyłu w waszym domu i jak radzi sobie z nimi oczyszczacz powietrza.

Przeważnie fabryczne czujniki jakości powietrza montowane w oczyszczaczach powietrza są bardzo prostymi rozwiązaniami. Mają za zadanie regulować prędkość wentylatora w trybie automatycznym, reagują niestety na największe cząstki zanieczyszczenia. Drugim typem czujnika montowanym seryjnie w oczyszczaczu powietrza może być czujnik zapachów (VOC). Czujnik VOC reaguje na przykre zapachy z gotowania, z dymu papierosowego, detergentów czy aerozoli.

 

Dlatego, żeby w pełni się cieszyć oczyszczonym powietrzem w domu najlepiej posiadać osobny czujnik jakości powietrza bazujący na laserowej metodzie pomiaru ( najdokładniejsza metoda).

 

Domowy czujnik jakości powietrza będzie mierzył zanieczyszczenie powietrza w Twoim domu oraz kontrolował pracę oczyszczacza powietrza. Będziesz dokładnie wiedział jakie są wartości PM2.5 czy PM10 w Twoim domu.

 

Czujniki jakości powietrza polecane przez nas ( laserowa metoda pomiaru):

 

Czujnik jakości powietrza SDL607 – przeznaczony dla osób, które nie muszą mieć bezprzewodowego dostępu do miernika. Mierzy PM2.5 i PM10 ( nasz Bestseller).

 

Czujnik smogu PM2.5 PM10 | SDL607 | Czujnik jakości powietrza | Miernik smogu

 

 

Czujnik jakości powietrza Laser Egg 2 – przeznaczony dla osób, które preferują bezprzewodowy dostęp WiFi do miernika. Mierzy PM2.5, temperaturę, wilgotność. Zdalny odczyt na smartfonie ( iOS oraz Android). Ciekawy design!

 

Laser Egg 2 | Kaiterra | Czujnik PM2.5 | Czujnik jakości powietrza

 

 

Oczyszczacz powietrza Winix U450 – zalecany dla pomieszczeń do 96 m2. Prawdziwy „pożeracz smogu”, niesamowicie wydajne urządzenie z dużą powierzchnią filtrów. Przepływ powietrza: 492 (m3/h). 

 

Oczyszczacz powietrza Winix U450 (96 m2)

 

Oczyszczacz powietrza Winix HR1000 WiFi – pełna zdalna kontrola pracy na smartfonie ( iOS, Android). Przepływ powietrza: 480 (m3/h). 

 

Oczyszczacz powietrza Winix HR1000 WiFi – sterowanie smartfonem

 

Porady antysmogowe:

 

Smog w domu oczyszczacz powietrza infografika Jak walczyć ze smogiem w domu? Sposoby na smog [INFOGRAFIKA]

 

Pobierz infografikę w formacie PDF:

Jak pozbyć się smogu z domu?

Udostępnij proszę swoim znajomym.