Jak chronić dzieci przed smogiem? Jak zapobiegać?

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Połowa września i jak na razie jesieni nie widać na horyzoncie. Temperatura nas jeszcze mocno rozpieszcza, a w powietrzu czuć jeszcze ostatnie smaki lata.

Ale niestety za chwilę ta sielanka nam się skończy, ponieważ zbliża się kolejny sezon smogowy, a w raz nim „znienawidzony smog”.

 

Już czas pomyśleć o wymianach filtrów w swoich oczyszczaczach!

 

Czujniki smogu nie miały wolnego, ponieważ w wakacje rejestrowały smog. Końcówka sierpnia już przynosi pierwsze przekroczenia normy. PM2.5 oscyluje w granicach 30-40 ug.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale pamiętajcie rodzice, że również ważne jest zdrowie waszych dzieci.
Jak się już uporacie ze szkolną wyprawką to pomyślcie o oczyszczaczu powietrza. Zanieczyszczone powietrze dla  Waszych dzieci jest bardzo szkodliwe.

 

WAŻNE   Dzieci są w grupie najwyższego ryzyka – nie lekceważcie smogu, ponieważ wpływ smogu na zdrowie jest ogromny.

 

W Krakowie zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że połowa dzieci choruje już na alergię. Alergia bierze się z zanieczyszczenia powietrza. Wszystkie pyły, związki chemiczne nie ulatują daleko w kosmos! Są wdychane przez nasze płuca, są absorbowane w glebie.

Generalnie na terenach bardzo zanieczyszczonych koło się zamyka.  Zimą wdychamy skażone powietrze, przychodzi lato i zjadamy owoce i warzywa, które wyrosły na skażonej glebie.

 

!Organizm nie ma żadnego detoksu antysmogowego, ponieważ cały czas jest „faszerowany toksynami”.

 

7 rad jak chronić dzieci przed smogiem:

1) Regularnie sprawdzaj jakość powietrza w miejscu Twojego zamieszkania. Z pomocą przychodzą aplikacje lub własne czujniki smogu. Musisz w sobie wyrobić ten nawyk.

2) Postaraj się przekonać dziecko, żeby oddychało przez nos, który jest naturalnym filtrem organizmu.

3) W czasie trwania zwiększonych stężeń zanieczyszczenia powietrza staraj się dziecku podawać więcej napojów niż zwykle. Część zanieczyszczeń przyklei się do wilgotnych ścianek gardła, zamiast trafić do płuc dziecka.

4) Gdy zanieczyszczenie powietrza jest bardzo wysokie niech dziecko pozostanie w domu, jeżeli nie ma konieczności wychodzenia.

5) W weekendy jeżeli tylko możesz to zabieraj całą rodzinę poza teren zanieczyszczenia. Niestety w Polsce południowej praktycznie ta rada pozostaje martwa, ponieważ poza miastami potrafi być jeszcze gorzej.

6) Koniecznie zadbaj o odpowiednio zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy A, C i E oraz selen pomagające organizmowi neutralizować nadmiar wolnych rodników. Ta rada przyda się również poza sezonem smogowym.

7) Nie pal papierosów w domu, w którym przebywają dzieci! Nie zabieraj również dzieci do miejsc, w których pali się tytoń. Dym tytoniowy to również zanieczyszczenie, w którym są zawarte substancje smoliste oraz liczne niebezpieczne związki chemiczne dla organizmu dziecka.

 

Czujnik PM10 SDL607 czujniki smogu 1024x678 Jak chronić dzieci przed smogiem? Jak zapobiegać?

 

Jest takie powiedzenie: umiesz liczyć to licz na siebie. Tak zgadza się!

Na Tobie ciąży zapewnienie bezpieczeństwa Twojej rodziny.

 

 Twój dom to Twoja twierdza więc nie pozwól, żeby smog wdzierał się do Waszej twierdzy. 

 

KUP oczyszczacz powietrza!

 

Nie czekaj i nie zwlekaj z zakupem oczyszczacza powietrza do szczytu sezonu smogowego ( styczeń-marzec). Wykorzystaj jesień do mądrych i świadomych zakupów, bez pośpiechu i presji czasu.

Wiele ciekawych modeli oczyszczaczy powietrza na wczesnej jesieni jest przecenionych, można kupić te najbardziej „wypasione” w dużo niższych cenach.

 

Oczyszczacz powietrza Winix HR1000 WiFi – sterowanie smartfonem

 

Dwa ostatnie sezony smogowe już pokazały jak jest na rynku, przychodzi duży smog w styczniu każdego roku i każdy rzuca się na oczyszczacz powietrza. Dystrybutorzy rozkładają ręce i mówią, że dostawy już w drodze.

Towar przychodzi w marcu, a Ty jak co roku największe stężenia rakotwórczych substancji wdychałeś do swoich płuc, które robiły za oczyszczacz.

 

Chyba znacznie lepiej, żeby ten „syf” nie osadzał się na Twoich płucach, mózgu, sercu – tylko na filtrze HEPA w oczyszczaczu powietrza w Twoim mieszkaniu!

 

 

Przeczytaj także:

 

Udostępnij proszę swoim znajomym.