Inteligentny czujnik dymu [WiFi] od Netatmo

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Netatmo na targach IFA 2018 w Berlinie zaprezentowało nowy produkt do smart home: inteligentny czujnik dymu [ z ang. Smart Smoke Alarm].

 

Inteligentny czujnik dymu od Netatmo – co w nim takiego niezwykłego?

 

Francuski producent systemów smart home, firma Netatmo już przyzwyczaiła nas do bardzo wysokiej jakości swoich produktów. Produkty są zawsze dopracowane pod każdym względem. Netatmo wyróżnia ciekawy i nowoczesny design. W środku urządzenia znajdziemy części elektroniczne od najlepszych producentów. Oprogramowanie jest dopracowane nie w 100%, ale powiedziałbym w 200%. Aplikacje są nakierowane na użytkownika.

Inteligentny czujnik dymu Netatmo działa w taki sposób, że w razie pożaru zaczyna generować dźwięk 85 dB. Dodatkowo na Twój smartfon dostaniesz informację,  że w mieszkaniu został wyzwolony alarm pożarowy. Dzięki powiadomieniu, możesz zareagować nawet gdy jesteś daleko poza domem: szybki telefon do sąsiada, na straż itp.

Kolejną dużą zaletą inteligentnego czujnika dymu Netatmo jest to, że może pracować jako samodzielne-niezależne urządzenie. Może być również przyłączony do ekosystemu Netatmo z innymi urządzeniami.

Jego bezsprzeczną zaletą jest trwałość – ogniwo zamontowane w środku urządzenia będzie pracowało na jednej baterii przez 10 lat. Tyle oferują tylko najlepsi producenci czujników jak Honeywell czy FireAngel. Według regulacji prawnych czujnik dymu i tak nie może pracować dłużej niż 10 lat ( dekadę). Po okresie 10 lat urządzenie musi być wymienione na nowe.

Specjalny moduł diagnostyczny dokonuje regularnego automatycznego sprawdzenia stanu urządzenia, zużycia baterii i połączenia z siecią wifi. Po wykonaniu diagnostyki jest generowany okresowy raport, który zapobiega sytuacjom, gdzie alarm z różnych powodów mógłby nie zadziałać. Użytkownik może również sam sobie sprawdzić czujnik w aplikacji mobilnej Netatmo Security ( obsługuje systemy Android oraz iOS). Dostępna jest również aplikacja webowa (Netatmo Webapp) dla komputerów PC oraz Mac.

 

Inteligentny czujnik dymu Netatmo – jak działa?

Czujnik dymu można podłączyć jako niezależne urządzenie. Nie trzeba posiadać innych urządzeń Netatmo.

Urządzenie można połączyć bezprzewodowo, że swoim ruterem i dzięki temu dostaniesz powiadomienie również na swój smartfon, jeżeli nastąpi wyzwolenie alarmu czyli w pomieszczeniu, w którym znajduje się czujnik pojawi się dym.

I teraz uwaga!

Jeżeli z jakiś powodów Twój ruter zostałby wyłączony i połączenie WiFi nie mogłoby zostać nawiązane – to nie martw się. Inteligentny czujnik dymu od Netatmo dalej będzie normalnie działał, wyzwoli alarm czyli dźwięk o natężeniu 85 dB w pomieszczeniu. Jedynie Ty nie dostaniesz powiadomienia na telefon, ponieważ ruter jest wyłączony lub nastąpiła przerwa w dostawie internetu.

 

Współpraca Netatmo z systemami smart home innych producentów:

Czujnik Netatmo jest kompatybilny z systemem Apple HomeKit. Może być więc obsługiwany za pomocą komend głosowych poprzez asystenta Siri.

Urządzenie wspiera również usługę IFTTT („If This Then That”). Usługa gwarantuje zgodność z elementami systemów smart home korzystającymi z tego rozwiązania. Pozwala ona użytkownikowi na określenie automatycznych zadań wykonywanych w danych warunkach, ustawianie przykładowych scenariuszy działań. Na przykład: włączenie czujnika dymu, spowoduje otwarcie okien lub włączenie wentylacji.

Baza obsługiwanych serwisów IFTTT jest imponująca. Dla osób, które same nie wpadną na pomysł jak można przygotować scenariusz przygotowano specjalną zakładkę do wyszukiwania gotowych reguł.

Netatmo współpracuje również z systemem smart home polskiej firmy Fibaro.

 

Kup w sklepie: 

 

Czujnik dymu | Alarm przeciwpożarowy WiFi – Netatmo Smoke Alarm

 

Zobacz także:

 

Stacja pogodowa Netatmo – WiFi 

NETATMO | Stacja pogodowa | WiFi – Netatmo Weather Station

 

Przeczytaj także:

 

Udostępnij proszę swoim znajomym.