Ciąża | Dziecko | Dom | SMOG – jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Udostępnij proszę swoim znajomym.

 

Trymestr ciąża

 

Jak chronić się przed smogiem w ciąży?

  • Regularnie sprawdzaj jakość powietrza w miejscu zamieszkania. Możesz sprawdzać poziom zanieczyszczenia w darmowych aplikacjach na telefon, na stronach internetowych Wojewódzkich Inspektoratów Środowiska. Jeżeli w Twojej okolicy nie ma zainstalowanych czujników jakości powietrza to trzeba sobie kupić przenośny czujnik jakości powietrza – będzie Ci mierzył zanieczyszczenie w Twoim mieszkaniu. Czujnik pozwoli Ci również sprawdzić powietrze na zewnątrz, czy jest bezpiecznie, aby wyjść na spacer.

  • Unikaj wychodzenia z domu, gdy nastąpi przekroczenie norm zanieczyszczeń i staraj się nie wietrzyć w tym czasie mieszkania.

  • Oczyszczaj powietrze w domu – koniecznie jeżeli mieszkasz na terenie Polski południowej oraz w rejonach wiejskich, gdzie koncentracja pieców na węgiel jest duża. Oczyszczacz powietrza przyda się również po porodzie – pamiętaj inwestujesz teraz w zdrowie Twojego dziecka.

  • Kup do domu więcej roślin antysmogowych, oczyszczających powietrze w domu z zanieczyszczeń chemicznych oraz toksyn. Również zieleń roślin sprawi, że Twoje samopoczucie będzie lepsze, rośliny dodają dużo dobrej aury w pomieszczeniach, w których się znajdują

  • Staraj się więcej dowiedzieć na temat smogu, rozejrzeć się w swojej okolicy, aby unikać miejsc potencjalnych zanieczyszczeń.

  • Nie odkładaj w czasie kupna oczyszczacza powietrza na później, bo teraz jest więcej ważniejszych rzeczy, które musicie kupić. NIE ! Nie może być coś bardziej ważnego niż Twoje zdrowie i zdrowie Twojego dziecka. Pamiętaj: oddychając zanieczyszczonym powietrzem również swojego dziecku fundujesz dawkę toksyn, które mają wpływ na jego zdrowie i rozwój.

 


Ciąża w życiu kobiety to wyjątkowy okres, w którym musisz dbać o siebie bardziej niż zwykle.


 

oczyszczacz-nawilzacz-powietrza-smog-ciaza

Smog – skutki

Pył zawieszony (PM1, PM2.5 oraz PM10) dociera wszędzie, dlatego tak ważne jest zrozumienie jak bardzo poważny jest to problem.

Zanieczyszczone powietrze przenika również do gleby powodując jej skażenie. Można śmiało powiedzieć, że każdy organizm żywy absorbuje te zanieczyszczone cząsteczki.

Na terenie silnie skażonym łańcuch pokarmowy organizmów żywych jest w zasadzie zamknięty , ponieważ rośliny, zwierzęta oraz ludzie przyjmują toksyny, które gromadzą się w ich organizmach.

 

Najbardziej odczuwalnymi skutkami smogu są:

– zwiększony poziom zachorowalności na choroby układu oddechowego
– choroby nowotworowe, które przekładają się na zwiększoną śmiertelność mieszkańców
– choroby układu krążenia
– zanieczyszczenie gleby i wody

 

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce

 

Smog w Polsce

Źródło: Najwyższa Izba Kontroli

 

Przeczytaj także:

 

Udostępnij proszę swoim znajomym.