Piece (kopciuchy) kopcą i zatruwają powietrze nawet latem – zaskoczony? A jednak!
Wielu ludzi jest zaskoczonych, że piece popularnie nazywane „kopciuchami” kopcą i zatruwają powietrze również latem, gdy temperatury już dawno przekroczyły 20 stopni na plus oczywiście.
Szczególnie ma to miejsce poza miastami czyli na wsiach. Niestety wielu z nas zapomina, że piec poza grzaniem w postaci centralnego ogrzewania w zimie służy również latem do podgrzewania wody. Dodatkowo wiele osób również gotuje na innych „pseudo piecach”. Trzeba się myć i jeść cały sezon – nie ma zmiłuj…
Na wsiach szczególnie w rejonach, gdzie produkowane są meble lub materiały tapicerskie płonie dosłownie wszystko co da się spalić. W piecach są spalane różnego rodzaju odpady takie jak na przykład: lakierowane drewno (meble, stolarka drzwiowa i okienna), płyty wiórowe, sklejka, przepracowane oleje i smary. Oraz te najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, takie jak: plastiki, butelki PET, szmaty, guma itp.
Na różnych forach internetowych można wyczytać, że wieś segreguje odpady na: palne oraz niepalne.
Dodatkowo na odpady, którymi można palić w dzień oraz tymi, które są wrzucane do pieca późną nocą po 23:00. Wtedy gdy większość ludzi już śpi, więc nie widzą koloru dymu wydobywającego się z komina. Podobno pod osłoną nocy nawet te niepalne odpady idą z dymem…
Wszystkie odpady poprodukcyjne idą z dymem przez komin zanieczyszczając powietrze wszystkim dookoła. Wcale nie dziwi fakt, że poruszając się przez „wiochy” czuć smród palenia mając wrażenie, że może to już idzie jesień….
A na końcu retoryczne pytanie, bo mamy już 21 wiek, cywilizacja – pełną parą!
Jak długo jeszcze będziemy się zmagać z zanieczyszczeniem powietrza?
Ubóstwo energetyczne czy jednak skrajna głupota i brak odpowiedzialności?
Przecież jesteśmy tym co wdychamy, jemy oraz pijemy….
Zobacz także:
Przeczytaj także:
-
Jak walczyć ze smogiem w domu? Sposoby na smog [INFOGRAFIKA]
-
Jak chronić dzieci przed smogiem? Dla dzieci smog to największy wróg!
-
Jak wybrać oczyszczacz powietrza? Nawilżacz powietrza – NIE dziękuje!