Piece (kopciuchy) kopcą i zatruwają powietrze nawet latem – zaskoczony? A jednak!

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Wielu ludzi jest zaskoczonych, że piece popularnie nazywane “kopciuchami” kopcą i zatruwają powietrze również latem, gdy temperatury już dawno przekroczyły 20 stopni na plus oczywiście.

 

Szczególnie ma to miejsce poza miastami czyli na wsiach. Niestety wielu z nas zapomina, że piec poza grzaniem w postaci centralnego ogrzewania w zimie służy również latem do podgrzewania wody. Dodatkowo wiele osób również gotuje na innych “pseudo piecach”. Trzeba się myć i jeść cały sezon – nie ma zmiłuj…

Na wsiach szczególnie w rejonach, gdzie produkowane są meble lub materiały tapicerskie płonie dosłownie wszystko co da się spalić. W piecach są spalane różnego rodzaju odpady takie jak na przykład: lakierowane drewno (meble, stolarka drzwiowa i okienna), płyty wiórowe, sklejka, przepracowane oleje i smary. Oraz te najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, takie jak: plastiki, butelki PET, szmaty, guma itp.

Na różnych forach internetowych można wyczytać, że wieś segreguje odpady na: palne oraz niepalne.

Dodatkowo na odpady, którymi można palić w dzień oraz tymi, które są wrzucane do pieca późną nocą po 23:00. Wtedy gdy większość ludzi już śpi, więc nie widzą koloru dymu wydobywającego się z komina. Podobno pod osłoną nocy nawet te niepalne odpady idą z dymem…

 

Piece kopciuchy

 

Wszystkie odpady poprodukcyjne idą z dymem przez komin zanieczyszczając powietrze wszystkim dookoła. Wcale nie dziwi fakt, że poruszając się przez “wiochy” czuć smród palenia mając wrażenie, że może to już idzie jesień….

A na końcu retoryczne pytanie, bo mamy już 21 wiek, cywilizacja – pełną parą!

 

Jak długo jeszcze będziemy się zmagać z zanieczyszczeniem powietrza?

Ubóstwo energetyczne czy jednak skrajna głupota i brak odpowiedzialności?

 

Przecież jesteśmy tym co wdychamy, jemy oraz pijemy….

 

 

Zobacz także:

Czujnik smogu PM2.5 PM10 | SDL607 | Czujnik jakości powietrza | Miernik smogu

 

 

Przeczytaj także:

 

Udostępnij proszę swoim znajomym.