Akcja “Rowerowy Maj” – hulajnogi i rowery w drodze do szkoły

Udostępnij proszę swoim znajomym.

Kończy się fantastyczna akcja “Rowerowy Maj” skierowana dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promującą aktywny oraz zdrowy tryb życia. Fantastyczna zabawa połączona z elementami rywalizacji.

Zasady kampanii były proste: każdy przedszkolak, uczeń szkoły oraz nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny:

otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Niesamowita frajda dla uczniów oraz rodziców odprowadzających swoje pociechy do szkoły. W tym roku mieliśmy dodatkowe szczęście bo pogoda w całym miesiącu maju była wyśmienita. Wyjątkowo sprzyjała aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

Dzieciaki mogły nareszcie trochę się poruszać po sezonie smogowym, w którym większość ograniczała pobyt na powietrzu ze względu na przekroczenia poziomów pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10. Przy okazji można było zrzucić “dodatkowe kilogramy” odłożone w czasie zimy…

.

Udostępnij proszę swoim znajomym.